Lista usług

Toksyna botulinowa - redukcja zmarszczek

Toksyna botulinowa - redukcja zmarszczek

Problemy

Profilaktyka anty aging
Cienie i zmarszczki pod oczami

Efekty

Redukcja zmarszczek
Profilaktyka anti-aging
Redukcja drobnych zmarszczek
Lifting twarzy
Spłycenie zmarszczek i bruzd

Opis

Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, od lat wspiera medycynę estetyczną. Upiększające i lecznicze właściwości tej substancji są znane już od XIX wieku. Dziś jest uznawana przede wszystkim za uniwersalny sposób walki z oznakami starzenia się.

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej pozwala m.in. na wygładzenie skóry i redukcję zmarszczek. Toksyna botulinowa jest także wykorzystywana do leczenia nieprzyjemnych i wstydliwych dolegliwości, m.in. miejscowej nadpotliwości oraz bruksizmu.

Toksyna botulinowa – działanie i właściwości

Działanie jest stosunkowo proste: substancja hamuje impulsy nerwowe i skurcze mięśni w miejscu podania (np. na czole, żuchwie czy pod pachami). To z kolei sprzyja rozluźnieniu konkretnej partii mięśni w okolicy oraz zahamowaniu pracy gruczołów potowych. 

Toksyna botulinowa działa czasowo i miejscowo – wraz ze stopniową regeneracją zakończeń nerwowych efekt zaczyna się osłabiać. W zależności od konkretnego przypadku oraz obszaru utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy.

Toksyna botulinowa – wskazania

Toksyna botulinowa jest uniwersalną substancją, która wspiera zarówno poprawę wyglądu, jak i stanu zdrowia. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do gabinetu, gdy chcą wyeliminować lub zredukować:

  • zmarszczki i bruzdy (np. na czole, przy oczach, wokół ust, na dekolcie);
  • nadpotliwość (np. pach, stóp, dłoni, twarzy);
  • bruksizm (zgrzytanie zębami i nadmierne zaciskanie mięśni żwaczy);
  • uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile).

Toksyna botulinowa – zastosowanie i efekty

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu indywidualnie dobranej dawki w wybraną okolicę. W większości przypadków jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Pierwsze efekty są widoczne po kilku dniach od wstrzyknięcia, a pełne – zwykle po kilkunastu. 

Toksyna botulinowa – przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej także toksyna botulinowa ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich m.in.:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • nadwrażliwość na toksynę botulinową;
  • zaburzenia nerwowo-mięśniowe;
  • niektóre choroby i stosowane leki;
  • aktywna infekcja w miejscu zabiegu (np. opryszczka);
  • aktywna infekcja ogólna.

W ProBody Clinic wszystkie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są dopasowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta, a plan terapii ustala się podczas konsultacji i wywiadu.

Warianty i ceny

1 okolica
600
2 okolice
1000
3 okolice
1300
Cena:  
 zł
Umów się na zabieg
Toksyna botulinowa - redukcja zmarszczek
Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.