Lista usług

Leczenie toksyną botulinową - uśmiech dziąsłowy

Leczenie toksyną botulinową - uśmiech dziąsłowy

Problemy

Uśmiech dziąsłowy

Efekty

Eliminacja uśmiechu dziąsłowego

Opis

Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, od lat wspiera medycynę estetyczną. Upiększające i lecznicze właściwości tej substancji są znane już od XIX wieku. Dziś jest uznawana przede wszystkim za uniwersalny sposób walki z oznakami starzenia się.

Toksyna botulinowa jest wykorzystywana do leczenia uśmiechu dziąsłowego, inaczej gummy smile. Uśmiech dziąsłowy jest dość popularną przypadłością estetyczną. Polega na tym, że podczas uśmiechania się następuje odsłonięcie górnego dziąsła na wysokość co najmniej 3 mm. Część osób, których dotyczy uśmiech dziąsłowy, czuje z tego powodu skrępowanie, dlatego rzadziej się uśmiecha. Gummy smile jest wynikiem zaburzenia strefy białej i czerwonej ust – nadmierne eksponowanie dziąseł powoduje, że zęby wydają się zbyt krótkie. Z tego powodu uśmiech dziąsłowy bywa również nazywany końskim uśmiechem.

Toksyna botulinowa – działanie i właściwości 

Działanie botoksu jest stosunkowo proste: substancja hamuje impulsy nerwowe i skurcze mięśni w miejscu podania (np. na czole, żuchwie czy pod pachami). To z kolei sprzyja rozluźnieniu konkretnej partii mięśni w okolicy.

Toksyna botulinowa działa czasowo i miejscowo – wraz ze stopniową regeneracją zakończeń nerwowych efekt zaczyna się osłabiać. W zależności od konkretnego przypadku oraz obszaru utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy.

Toksyna botulinowa – wskazania

Jest uniwersalną substancją, która wspiera zarówno poprawę wyglądu, jak i stanu zdrowia. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do gabinetu, gdy chcą wyeliminować lub zredukować:

  • uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile);
  • bruksizm (zgrzytanie zębami i nadmierne zaciskanie mięśni żwaczy);
  • zmarszczki i bruzdy (np. na czole, przy oczach, wokół ust, na dekolcie);
  • nadpotliwość (np. pach, stóp, dłoni, twarzy).

Toksyna botulinowa – zastosowanie i efekty

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu indywidualnie dobranej dawki w wybraną okolicę. W większości przypadków jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Pierwsze efekty są widoczne po kilku dniach od wstrzyknięcia, a pełne – zwykle po kilkunastu.

Toksyna botulinowa – przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej także botoks ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich m.in.:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • nadwrażliwość na toksynę botulinową;
  • zaburzenia nerwowo-mięśniowe;
  • niektóre choroby i stosowane leki;
  • aktywna infekcja w miejscu zabiegu (np. opryszczka);
  • aktywna infekcja ogólna.

W ProBody Clinic wszystkie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są dopasowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta, a plan terapii ustala się podczas konsultacji i wywiadu.

Warianty i ceny

No items found.
Cena:  
700
 zł
Umów się na zabieg
Leczenie toksyną botulinową - uśmiech dziąsłowy
Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.